Květen 2013

Vítr slzy mění na jantar

31. května 2013 v 1:24 | Bella |  Zavytí do tmy
Jeden noční pokus.. Nejde mi psát.

Deprese

18. května 2013 v 9:10 | Bella |  Na střepy rozbité já
Váhala jsem, jestli to publikovat.. Psala jsem to až později, ale vypisovala jsem se z deprese - z těch vzpomínek na ni, z toho strachu, že se to ještě někdy vrátí. Nechci to už zažít. Nikdy. Je to strašně černý. Pulzující bublina plná dehtu. Doteď mě z toho mrazí.

Broken Crown

14. května 2013 v 12:04 | Bella |  Jiných
Všichni povinně poslechnout! =D

Na téhle písničce je úžasné to, že mě oslovuje, přestože nemůžu říct, že bych se v tom textu někde našla.. Ale je to závislost - pořád mi zní v hlavě..

Mumford and Sons: Broken Crown

Veselý studijní život_část 5.

12. května 2013 v 16:23 | Bella |  Deník
Vážně mě nepřestane překvapovat, jak všechno jde. Myslíte si, že něco nezvládnete a nakonec se vám to povede. (O kvalitě výsledku by se dalo polemizovat, ale..) Když jsem se podívala na svou opravenou práci, podlehla jsem nefalšované hysterii. Měla jsem tam snad všechny chyby, na které upozorňoval, celé odstavce mi napsal, ať vyškrtnu, u každého druhého argumentu napsal, že je neplatný a hlavně, prakticky celé to téma, co jsem si vybrala, bylo špatně. Takže přepsat celou práci. Nedokázala jsem si představit, jak to udělám. Měla jsem pocit, že nejlepší by to bylo prostě celé smazat. Ale podle něj to jde, že jen rozdělím ty dvě věci, co jsem neoprávněně sloučila dohromady. Z historie udělám pozadí a budu se zabývat literaturou. Ovšem po vyškrtání všeho, co tam bylo špatně, se z historického úvodu stala většina práce. Musela jsem trošičku změnit téma, takže pro to nové mi pochopitelně chyběly podklady. Nejsem si tudíž jistá, jestli to celé dává smysl, když jsem původně psala o něčem jiném, ale napsala jsem to. Myslela jsem, že se nevejdu do rozmezí slov, ale i na těch 1700 jsem to nakonec dotáhla (prvně 1700, pak jsem ještě něco upravila a nakonec to mám na 1705 slov =D). Strašně jsem to podcenila samozřejmě, skončila jsem až teď. Mohla bych samozřejmě tvrdit, že na to nebyl čas, ale kdybych to objektivně zhodnotila, že to fakt budu muset celé přepsat, mohla jsem si ho lépe rozvrhnout. Co už.

Hrozně nerada zklamávám lidi...

Strašně mě bolí hlava. Včera jsem u učení usínala, dneska nemohla vstát. Začínám se udržovat na umělých dodávkách energie, čemuž jsem se chtěla vyhnout, ale stejně se to nějak míjí účinkem. Musím se ještě připravit na zítřejší gramatiku..

Smích

11. května 2013 v 0:50 | Bella |  Slova příběhu
Nevím proč, až teď mi při poslechu audioknihy HP3 v angličtině došlo, že jak se Sirius smál, poté co Petr vyhodil celou ulici do povětří a jeho odváděli do Azkabanu, že to byl ten zoufalý smích. Absolutní zoufalství, kdy už mu nezbylo nic jiného. Sevřelo se mi srdce, strašně mě to zasáhlo.. Nestojí to za to, samozřejmě, ale jsem ráda, že jsem ze sebe dostala alespoň něco..

Veselý studijní život_část 4.

6. května 2013 v 18:43 | Bella |  Deník
Už se zas pro změnu hroutím ze školy, tak se jdu veřejně politovat. Ne, že by mi to udělalo líp nebo tak něco, ale to nevadí.

Zítra mě čeká revision test z ájiny za celý rok. Nemám pocit, že bych na něj byla nějak extra připravená, ale fakt potřebuju 70%.
V pondělí píšu credit test z gramatiky a do středy si musím napsat zkušební test z fonetiky a vyplnit cvičení.
Někdy mezitím musím přepsat celou tu práci do ájiny, protože je totálně blbě. Ne, nepřeháním. Jo, taky mě to těší.
Stejně tak mi vrátila resumé do frániny, které ovšem můžu odvezdat "až" do 20. Což je jedno, protože ho musím napsat teď, pak se budu učit na zkoušky. Vzala jsem si k tomu extra dvě hodiny individuálů místo normální hodiny frániny (protože je to asi tak 1000x užitečnější).
Všechny testy píšu v průběhu dvou týdnů počínaje 20. Mám tak trochu pocit, že nemám čas se to učit, ale to je určtě jen pocit. Třeba na závěrečný test z ájiny (ty praktikcy CAE) jsem se vůbec nepřipravovala. Jsem si jistá, že kdybych si dělala CAE, připravuju se alepsoň měsíc. Detail.
Jo, abych nezapomněla, ještě musím mezitím v on-line kurzu angličtiny udělat spoustu cvičení a napsat několik příspěvků do diskuze.
Zjistila jsem, že si nemůžu zapsat pozdější termín Antiky, abych si na ni mezitím mohla sehnat a zpracovat materiály (protože jsem nebyla ani na jendé hodině a nemám zápisky), takže tam budu muset jít ve stejný den, co mám Velkou Británii. Příjdu, podívám se, co je v zadání a půjdu. Tečka. A opravím si to ve "svém" termínu.
Tak nějak spoléhám na to, že VB a USA zase budou testy z minulých let. Nevím, co budu dělat, jestli ne. Hm.

Je fajn, když na vás u toho dolehnou existenční problémy. A ne, tím fakt nemyslím jen to, že nemám peníze ani na to, abych si na zlepšení nálady koupila čokoládu.