Na cestách

21. března 2010 v 21:47 | Bella |  DAN

7. kapitola - Na cestách
Čekala na kraji lesa pod horou. Ve stínu za ní se krčila Sense. Konečně spatřila záblesk bílé srsti s výraznými tyrkysovými znaky. Runepelt přišla až k nim a kývla jim na pozdrav. Na tázavý pohled Fariah jen zavrtěla hlavou.

Bylo časné ráno. Slunce bylo stále za horami a krajina byla ponořena do stínové šedi. Les zakrývala mlha a bylo nepříjemné ticho, které jen občas prořízlo pípnutí nějakého ptáčka, co si trochu přivstal. Mech byl mokrý a studil Sense do nohou. Fariah ani Runepelt jí ale nevěnovaly pozornost a ona musela rychle utíkat za nimi. Až po nějaké době Fariah zbrzdila a počkala, až Sense dojde vedle ní.

"Čeká nás teď dlouhá cesta lesem. Na Koncil se musíme dostavit do Lesů Středu, které jsou uprostřed všech čtyř vlčích království. Vlastně jen tří, protože to Západní dávno padlo.."

Fariah se na chvíli odmlčela. Sense přeskakovala kořeny, přestože ji pořád zvědavě sledovala.

"Lesy Středu jsou ve skutečnosti spíš Koček a podobných Kmenů. To je taky jeden z důvodů, proč s námi jde Runepelt. Je nakonec dobře, že jdeš s námi. Alespoň zastoupíš tu druhou stranu.. Lesy Středu jsou také blízko lidí, takže si budeme muset dávat pozor.. Vlastně jsme od tam přiletěli, ale to si ty nepamatuješ. Teď musíme jít pěšky, protože Runepelt neumí létat. Bude to asi trvat hodně dlouho.."

Zamyšleně se zastavila.

"Víš, co, vylez mi na záda, to bude rychlejší."

Sense, mile překvapená, si vylezla na pařez a od tam se drápala Fariah na záda. Runepelt, která zkoumala okolí, se zastavila a pobaveně je sledovala.

"Ještě sedlo a je z tebe skvělý jezdecký vlk," poškádlila Far.

Ta na ni zavrčela.

"Moc se tam nevrť," zabručela na Sense. "Jestli tě švihne nějaká větev, tak se za to nezodpovídám."

Sense se jen usmála a podrbala Fariah v černé srsti na krku.

"Tohle můžeš," zamručela Far.

Runepelt se rozesmála a ty dvě se k ní brzy přidaly. V příjemné náladě se rychle rozběhly mezi stromy.

***

Schylovalo se k večeru. Fariah a Runepelt zběsile probíhaly mezi stromy. Sense byla na hřbetě Fariah nahlá kupředu - snažila se být, co nejvíce skrčená, ale i tak jí co chvíli švihla nějaká větvička. Vlasy už měla úplně rozježené a v očích slzy. Konečně zpomalily. Osvěženy během byly ve skvělé náladě. Sense cítila, jak se pod ní tělo Fariah napíná vzrušením. Ráda by ho s nimi sdílela, ale ona byla úplně vyčerpaná. Nikdy nejezdila na koni a na vlkovi už vůbec ne. Bolely ji všechny svaly v těle.

"Jsi v pořádku?" Zeptala se Fariah.

"Jistě," odvětila.

Co jiného jí taky mohla říct?

"Zastavíme na noc."

Fariah z jejího hlasu poznala, že už je unavená. Zastavila a Sense vděčně sklouzla z jejího hřbetu. Runepelt si oběhla kolečko a s rozzářenýma očima doběhla k nim.

"Už dlouho jsem si takhle pořádně nezaběhala! To bylo bezva, viď?" Otočila se na Sense. Její otrávený výraz jí nechal naprosto zmatenou.

"Oheň rozdělat neumím, ale půjdu nám sehnat něco k jídlu. Hádám, že už musíš mít dost hlad," otočila se Fariah s tázavým pohledem na Sense.

Ani si to neuvědomila, ale pořádně jí kručelo v břiše. Vždyť už kolik dní nejedla! Jak dlouho jen byla v bezvědomí?

Kývla.

"Jak je to ještě daleko?"

"Tak dva dny ostrého běhu," zněla odpověď.

Dva dny! Ještě dva dny. Nebyla si jistá, jak dlouho to vydrží. Chtěla být vlk, mít čtyři tlapy jako oni a moct běžet po jejich boku.

Hlasitě si povzdychla.

"Děje se něco?" Ozvala se Runepelt, která si čistila kožich. Fariah odešla něco ulovit.

"Ne, to nic," usmála se Sense.

"Kde máš vůbec rodinu?" Zajímala se Runepelt.

Zase tahle otázka. Proč jí jen s nimi nedají pokoj?

"Já.. Nevím.. Nemám rodinu.."

Runepelt pochopila, že se dotkla citlivého místa a dál to nerozváděla.

"Jak se ti líbí mezi Zvířaty?"

"Moc," Sense se rozzářily oči. "Byl to můj sen, žít s vámi. Občas jsem přemýšlela, jestli jsme se vlastně narodila správně jako člověk. Nejspíš se někde musela stát chyba," zabrumlala si pro sebe. "Úplně mě to všechno fascinuje. S vlky jsem se už setkala blízko naší osady, ale vidět najednou tolik Klanů a dokonce Runový lid, to je obrovská pocta."

"Jak moc toho o nás vlastně víš," zamračila se trochu Runepelt.

"Moc ne, jen z vyprávění Lidí. Slyšela jsem o takových, co od zvířat okoukávají jejich techniky boje a pak to používají proti nim. Znalost run se považuje za jednu z nejcennějších. Runy prý mají obrovskou moc.."

"To tedy mají a není radno si s ní zahrávat. Běda těm, jenž ji zneužijí," zavrčela Runepelt.

"Však mě se to taky nelíbí!" Rychle vysvětlovala Sense. "Používat umění proti jeho Mistrovi by měl být zločin.."

Runepelt se zatvářila spokojeně.

"Ty nám budeš ještě užitečná, maličká."

Znovu se pustila do čištění srsti. Sense ji s trochu smíšenými pocity sledovala.

***

Byla už dávno tma, když se Fariah vrátila. Sense trochu vylekala svým nečekaným zjevením. V tlamě se jí houpali tři zajíci a vypadala mnohem víc uštvaně než by kdo čekal, když byla pouze na lovu.

"Lidi," vysvětlila, když vyprskla zajíce před ně se sprškou chlupů "Sotva jsem se jich zbavila.. Je jich moc. Budeme muset dávat v noci pozor. Buďte připraveni kdykoli na ústup."

"Nebudeme vyjednávat?" Ozvala se sarkasticky Runepelt.

Fariah zavrčela.

"Jsou po zuby ozbrojení. Jsou to takoví ti.. lovci.. Ne, obyčejní.. Specializují se na Nás," kývla na Runepelt. "Obávám se, že by mě neposlouchali," vrátila jí kousavě.

Runepelt se ušklíbla. Fariah se zatím dala do porcování králíka pro Sense.

"Hm, ukaž, zvládnu to."

"Vždyť nemáš ani nůž, mládě!"

Sense jen něco zabručela.

"Tumáš.. Budeš to vůbec jíst syrový?" zatvářila se starostlivě.

"To nějak zvládnu.. Díky."

Všichni se dali do pojídání svého přídělu. Fariah to měla na dva hlty v sobě. Runepelt se v tom trochu přebírala - holt jako kočka. Sense statečně jedla, i když jí to moc nechutnalo. Potom spolu z Fariah sledovala hvězdy. Runepelt byla trochu bokem na stráži. Far a Sense usnuly zamotané v klubíčku. Nikdo si nevšiml tichého zvuku, co se zakousl do kůry stromu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama